Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

hřbet a kýty z králíka, citrónová šťáva, celý pepř, tymián, 1,4 l bílého vína, 2 lžíce oleje, 2 cibule, 2 středně velké mrkve, kousek celeru, l kořen petržele, sůl, l lžíce mouky, 2 dl smetany

 Očištěné, opláchnuté a odblaněné maso nakrájíme na porce, pokapeme citrónovou šťávou, posypeme čerstvě tlučeným pepřem, tymiánem, složíme do misky, zalije­me vínem a necháme v chladu 2 hodiny odležet. Zeleninu očistíme, opláchneme a pokrájíme na kousky. Na oleji zpěníme oloupanou a drobně pokrájenou cibu­li, přidáme maso i s Kořením, osmahneme, doplníme zeleninou, podlijeme vínem a pečeme v troubě. Při pe­čení poléváme maso vypečenou šťávou, případně horkou vodou. Měkké maso vyjmeme, šťávu necháme vydusit, zasypeme moukou, osmahneme, podlijeme zbý­vajícím vínem a povaříme. Pak šťávu procedíme, přili­jeme smetanu, vložíme zpět maso a prohřejeme. Podáváme s vařenými brambory.

Ingredience: 

Přidat komentář